Ferie. Dzieci. MAZURY. Mini przewodnik po zimowych atrakcjach.

9
420

Ferie już bardzo niedługo. Już dziś pewnie zastanawiacie się czy jechać na w góry i szusować po białym stoku czy może spakować walizkę i lecieć w jakieś ciepłe miejsce i szaleć z dzieckiem w hotelowym  basenie. Część z nas wybierze nasz rodzimy Bałtyk, gdzie w odróżnieniu od miesięcy letnich będzie można spokojnie pospacerować po pustej plaży. Możliwości jest wiele , a jedną z nich są…Uwaga: MAZURY!!!

Choć Giżycko, Ruciane, Mrągowo czy Mikołajki  kojarzą się z typowo wakacyjnym lenistwem, wierzcie ,że mają do zaoferowania bardzo wiele typowo zimowych atrakcji dla dzieci i ich rodziców.
To od czego zaczynamy planowanie?
Przede wszystkim HOTEL RODZINNY. Jest on kluczowy jeśli jedziemy z dziećmi. Musi mieć na tyle dużo atrakcji, aby w razie  braku pogody nasze dzieci mogły się w nim świetnie bawić. Do atrakcji hotelowych, które spodobają się naszym dzieciom należą : baseny z brodzikami, zjeżdżalniami lub aquaparkiem, duży plac zabaw oraz atrakcyjna sala zabaw z małpim gajem, wieloma zabawkami, piłkarzykami, wypożyczalnia książeczek i gier planszowych, kącik z play station. Bardzo dobrze jeśli hotel oferuje specjalny program animacji dla dzieci i rodziców na okres ferii. Możemy się spodziewać, że od samego rana zajmą się nami i naszymi dziećmi instruktorzy fitness, zumby, po południu będziemy doskonalić swoje umiejętności  w akademii kulinarnej a wieczorem piec kiełbaski przy ognisku i bawić się rytm dziecięcych piosenek na mini dyskotekach.
Brzmi idealnie? Tak i na szczęście takie hotele istnieją.
Oto przykłady hoteli na Mazurach z programem atrakcji na FERIE 2016

 

Zdjęcie pochodzi ze strony hotelu:http://www.hotel-port.pl

Dla spragnionych wrażeń i amatorów aktywnego wypoczynku Mazury proponują wiele atrakcji, szczególnie dla mniejszych i większych miłośników nart. Wspaniałe pagórkowate tereny są atrakcyjne dla miłośników nart biegowych, natomiast na przygotowanych stokach i trasach o zróżnicowanym stopniu trudności zaszaleją narciarze i snowbordzisci. Łagodne nachylenie tras zjazdowych będzie idealne dla dzieci i początkujących. Bez problemu znajdziemy miejsca, gdzie wypożyczymy sprzęt sportowy.

Lista czynnych wyciągów narciarskich:

Wypożyczalnie sprzętu sportowego

 

Osoby pragnące poszaleć na łyżwach mogą udać się na sztuczne lodowiska, które dostępne są m.in. w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach i Giżycku.

Poza tym ciekawą przygodą dla dzieci będą kuligi i trasy spacerowe ,gdzie podziwiać można piękne widoki i wspaniałą, lekko uśpioną, zimową przyrodę.

    Jeśli śnieg i prawdziwa mroźna zima nie dopiszą w okolicach polskiego bieguna zimna, możemy poszukać atrakcji dodatkowych.
Oto niektóre, dostępne zimą :

 • Mazurolandia- park atrakcji ,położony w Gierłoży k/ Kętrzyna. Można się tu zaszyć na kilka godzin i korzystać z atrakcji: Parku Miniatur, Parku militarnego, skansenu ludowego, przymierzalni strojów ludowych , strzelnicy militarnej i rycerskiej oraz Parku Zabaw.
 •  Olsztyński Teatr Lalek http://www.teatrlalek.olsztyn.pl/
Więcej informacji znajdziemy na stronie Mazurolandii : http://www.mazurolandia.pl/
Zdjęcie ze strony Parku Mazurolandia.

Jak widać możliwości spędzania czasu aktywnie jest naprawdę sporo. Może warto raz na jakiś czas przełamać rutynę i zamiast tkwić w korkach na Zakopiance, pędzić w kierunku Krainy Wielkich Jezior;))) Jak myślicie?

Jeśli znacie fajne miejsca i atrakcje na Mazurach , dostępne zimą, napiszcie. Razem uzupełnimy zestawienie.

 

 • O tak, tak, na mazurach zimą też można poszaleć na wyciągu narciarskim :))

 • Ale wykaz full wypas 🙂 Można tu u Ciebie zebrać sporo informacji 🙂

  • Dzięki:) To takie zboczenie zawodowe, które zostało mi po latach prowadzenia biura turystycznego:) pozdrawiam

 • Od wielu lat szukam cichych miejsc na zimowy wypoczynek, jak najdalej od skupisk ludzkich. Ciekawa propozycja, mnóstwo informacji. 🙂

 • No właśnie. A wszyscy pchają się w góry. Uwielbiam Mazury. Ale przyznam, że zimą jeszcze nie byłam. 🙂

  • Czas sprawdzić czy zimą też uwielbiasz;)

 • Nie zapowiada się, aby w te ferie gdziekolwiek pojechała, tym bardziej z dziećmi, bo nie jestem mamą, ale myślę, że to bardzo przydatna lista dla osób, które szukają takich atrakcji. Mazury chyba bardziej oblegane są latem niż zimą, prawda? A jak widać mają wiele do zaoferowania :).