POLSKA NA WEEKEND: NIEBORÓW I ARKADIA

5
478

Nieborów i Arkadia– miejsca magiczne, przepiękne i tajemnicze…Leżą tuż obok siebie , w centrum Polski w okolicach Łowicza. Jeśli nie macie pomysłu na weekendową wycieczkę , koniecznie tam zajrzyjcie.

Pałac Radziwiłów wraz z ogrodem w Nieborowie oraz Romantyczny ogród Helleny Radziwiłłowej  stanowią przepiękny, zielony kompleks. To prawdziwa gratka dla miłośników historii. Obiekt warto zwiedzić z przewodnikiem, który przekaże wiele cennych informacji o dawnych właścicielach. Jeśli natomiast zdecydujecie się na samodzielny spacer lub rodzinny piknik w parku z cała pewnością nie będziecie zawiedzeni. 
Aby wejść na teren parku należy wykupić bilety: osobno do kompleks parkowy, osobny na pałac. Nam, z dziećmi  nie udało się zwiedzić pałacu , jednak gorąco do tego zachęcam.

Osobiście , zdecydowanie bardziej podobał mi się park w Arkadii ze swoim akweduktem ,Grotą Sybilii, Domem Gotyckim oraz Domem Murgrabiego i Łukiem Kamiennym.

Miejsce na WEEKEND? Z całą pewnością TAK !!!

Zapraszam do GALERII 

NIEBORÓW

Pierwszy platan posadzony w Polsce.

ARKADIA

  • Piekne miejsce, trzeba się będzie tam kiedyś wybrać 🙂

  • Uwielbiam takie parki! W miejscach, o których piszesz nie byłam, ale trochę mi przypomina nasze kórnickie arboretum 🙂

  • Niezwykle klimatycznie tam,zapisuję do zwiedzenia,jak będę w Pl .

  • Piękna Polska 🙂 w takich chwilach żałuję, że tak mało widziałam w Polsce!

  • Kiedyś mieszkałam w tych okolicach, więc przyjeżdżałam z przyjaciółką na rowerach, na spacer w niedzielny dzień, czy nawet przed maturą na odstresowanie.